Iedvesmai Ikdiena Veselīgāka dzīvošana

Veselīgākas dzīvošanas izaicinājums

  ar izaicinājumu dzīvot veselīgāk, kustīgāk un noteikti – smaidīgāk!

(Šo visu publicēt vairākus gadus pēc 61 dienas izaicinājuma mani iedvesmoja iniciatīvas #veselalaimiga meiteņu ieraksti instagram.)

Pirms vairākiem gadiem piedalījos kādā izaicinājumā. Vairāk nekā 20 cilvēku, kas sadalījušies trīs dažāda izmēra grupās, 61 dienas ietvaros apņēmās mainīt ikdienas neveselīgos paradumus, lai iegūtu labāku pašsajūtu, vieglāku svaru, uzlabotu veselību un mestu izaicinājumu novecošanai.

Šī bija draugu iniciatīva, t.i. viens otru pazinām, ar kādiem tikāmies biežāk, kādi bija vien paziņas. Ideja aizsākās kā tāda nenopietna paķircināšanās, ka kaut kā jau nu vajadzētu saņemties gan uz to veselīgāko ēšanu, gan sportošanu, gan kvalitatīvāku dzīvošanu kopumā. Tad vēl tik populāra nebija ne atkritumu šķirošana, Zero waste, Simple living, jo ja būtu, pieliktu izaicinājumam klāt arī kaut ko no visa tā.

Noteikumi: Pēc iespējas vairāk nomestu % no esošās ķermeņa masas. Kā to darīt – individuāli, kopā kā grupai, ar vairāk sporta, ar mazāk kalorijām, ar adatu terapiju, ar psihoterapiju, ar profesionālu treneri, „pašsaprašanas ceļā” – tas katra paša ziņā. Piedalās trīs dažāda izmēra draugu kompānijas. Izaicinājuma likme – zaudētājkomanda izaicinājuma noslēgumā visiem noorganizē veselīgu un aktīvu pikniku.

Kāpēc tieši 61 diena? Izaicinājumu uzsākām 1. aprīlī (bez jokiem!). Aprīļa 30 dienas un maija 31 diena kopā rada 61 dienu. Tieši tik garš ir mūsu izaicinājums veselīgākai dzīvei, attīstot veselīgus ieradumus – sportot vairāk, būt kustībā biežāk, ēst veselīgāk, domāt plašāk un priecīgāk, nepārstrādāties, apzināti rūpēties par garīgo veselību! Jāpiemin, ka šis arī bija izaicinājums svariem – 61. dienā parādīt mazāku skaitli nekā 1. dienā. Atpakaļceļa vairs nav. Visi esam piekrituši šai avantūrai, izaicinājumam un iespējai.

No izaicinājuma laika pierakstiem (1. daļa)

Nultā diena. Šodien ir nultā diena. Diena pirms rītdienas. Diena, pirms viss sākas pa īstam! Motivācija ir. Idejas arī. Plāns – tikpat kā kārtībā. Arī pašas amatieriski izveidotais logo, lai paturētu prātā svarīgāko, ir tapis. Par privāto treneri varētu pieņemt darbā Osminu, varētu arī atteikties no Rīgas sabiedriskā transporta pakalpojumiem, arī nopirkt drošu slēdzeni ledusskapim. Vēl noderīgi būtu pārcelties dzīvot uz sporta klubu, kas atrodas vistuvāk salātbāram! Bet, ja pavisam nopietni, rītdienai esmu sacerējusi emocionālu runu cukura trauciņam un šokolādes tāfelītēm. Pati gandrīz vai apraudājos, cik iedvesmojoši tas manā prātā izskanēja…

Pirmā diena. Labrīt, Lieliskā! Uzmundrinājums vienmēr palīdz vairāk nekā doma “Kur es esmu iekūlusies?!” Jau vakar sāku izrevidēt grāmatu plauktus. Tajos atradās arī daudz noderīgas literatūras turpmākajiem diviem mēnešiem – gan par ārstniecisko gavēšanu, gan veselīgu uzturu, gan sportiskām aktivitātēm un vingrošanu, gan kalorijām un vitamīniem! Izskatās, ka tuvākajā laikā “veselīgā literatūra” aizstās daiļliteratūru. Arī rīcības plāns ir +/- gatavs. Kcal matemātika puslīdz skaidra. Bet runāt ar cukurtrauciņu gan vēl neesmu saņēmusies. Bet apsolu to izdarīt šīs dienas laikā!

Hantelītes. Galvsāpes. Dateles. Rīts iesākās ļoti vēlu un ar sāpošu galvu! Un diemžēl tas nav 1. aprīļa joks! Ļoti netīkami! Bet hantelītes un forša rīta iesildīšanās programma palīdzēja. Galva tikpat kā vairs nesāp, bet muskulīši priecīgi par vēlā rīta nepilnu stundu ilgajām aktivitātēm. Protams, vingrojot ar hantelītēm, svars strauji nesamazinās. Teorija jau zināma – muskuļi ir smagāki par taukiem, bet tajā pašā laikā “jo vairāk muskuļu, jo ātrāka ķermeņa spēja samazināt tauku masu”. Un vingrot bez hantelītēm, manuprāt, ir tik ļoti garlaicīgi! He-he-he. Lai vingrošana optimistiskāka, izmantoju programmas, ko piedāvā Rebecca Louise, sekoju līdzi arī Tone it up meitenēm. Šī būs lieliska diena – veselīga, sportiska, pozitīva, ar būšanu svaigā gaisā, graužot burkānus un dzerot bērzu sulas! Cukurtraukam un šokolādēm uzradušās lieliskas konkurentes – dateles, vīģes, aprikozes, rozīnes utt.

(turpinājums sekos)

%d bloggers like this: