Iedvesmai Ikdiena Veselīgāka dzīvošana

Veselīgākas dzīvošanas izaicinājums (3. daļa)

61diena-logo

(lasīt ievadu)

(lasīt 2. daļu)

No izaicinājuma laika pierakstiem (3. daļa)

Labs ieguldījums veselībā – smiešanās! Nopietni jāstrādā. Nopietni jādzīvo. Nopietni jāplāno. Nopietni jārunā. Nopietni jābūt. Un tad ir tik liels prieks par smiešanās dienām. Ne tikai veselīga ēšana, pareiza elpošana, ieplānotas fiziskās aktivitātes, bet arī smiešanās ir tikkk svarīga. Un tāda sirsnīga – līdz asarām, līdz smieklmuskuļu sajušanai un sāpēšanai. Pētījumi saka, ka 10 minūtes smiešanās papildus sadedzina 20-30 kcal. Tāds vidējas intensitātes treniņš. Smejoties arī regulējas asinsspiediens, mazinās stress. Lieliska tomēr tā smiešanās!

Pārāk daudz darba!!! Manu dzīvi (ikdienu, domas un sirdi) ir pārņēmis darbs! 14h darba dienas (ar apņēmīgu nakts izmantošanu) noteikti nav veselīga dzīvesveida sastāvdaļa. Tieši tik NEveselīgas bijušas pēdējās gandrīz 10 dienas. Mazāk laika pastaigām, lielāka vēlme pēc tumšās šokolādes (enerģija taču vajadzīga!) un kafijas ar pienu un cukuru – jā, jā – ar cukuru (gan tumšo)! Hantelītes gan joprojām ir manas draudzenes, tās cilājot, izdomāju to, ko citādāk izdomāt būtu lēnāk, vai vismaz ne tik motivējoši. Un tad nonāku pie atziņas, ka katram vajadzētu draudzēties ar hantelītēm. Lai mums veselīga nedēļa – nav PĀRĀK daudz darba, cukurs un baltie milti nepierunā uz biežu kopā būšanu, bet domas, tās lai pie būtiskā.

Pārāk daudz brīvdienu!!! Pārāk daudz brīvu dienu. Pārāk daudz labu laika apstākļu. Jūtos bezgala izlutināta!  Cenšos, lai būtu tikpat veselīgi daudz kustību un laika ar hantelītēm, ūdens un salātu, dzīvesprieka un smaidu. Brīnišķīgi, ka pavasaris tā lutina. Un, ka tik labi var atpūsties pēc visām kalnu gāšanām.

Viss notiek! Ak, veselīgā dzīvošana! Tai vien pietrūkst lidmašīnas biļetes uz kādu vietu, kur daudz staigāt un atklāt, nedomāt par darbu, politiskajām un sociālajām negācijām. Jā, tieši tā jūtos, ka gribētu aizbraukt projām no visa, lai pilnībā ļautos atpūtai, pastaigām un salātiem (šos pieminēt bija veselīgs pienākums, jo hantelīšu vadāšana līdzi ceļasomā šo futūristiski vēlamo pasākumu nevajadzīgi sadārdzinātu!).

Gribētu beidzot šajā veselīgas dzīves restartā uzsākt DIĒTU – no domām, ka kaut kas var tikt nokavēts/nepaspēts/neizdarīts… ja nu vienīgi atpūta!

Un tikkk ļoti pietrūkst draudzīguma veselības, t.i. pietrūkst manu ļoti sirdij tuvo draugu, kuru mājas jau krietnu laiku nav Latvija. Tā gaidu, kad kādi no sirdstuvajiem atgriezīsies… Vai vismaz biežāk brauks ciemos! Un vēl kas – kamēr citiem uzskatāmi svara zudumi un uzvaras, man tādu ievērojamu sasniegumu, ar ko palielīties, īsti nav. Taču ne jau par svaru ir stāsts, ja muskuļu masa tomēr pieaug! Smeļu motivāciju no sava sportiskā kaimiņa (kam sen kā pāri pusmūža slieksnim, bet azartiskums un nodošanās vingrošanai ir apbrīnojama), vingroju kopā ar Rebeku un vienkārši cenšos mīlēt sevi, nedarot pāri kuņģim, aknām, nierēm un citiem manis uzturošajiem iekšas draugiem!

(turpinājums sekos)

61diena-logo

1 comment on “Veselīgākas dzīvošanas izaicinājums (3. daļa)

%d bloggers like this: