Iedvesmai Ikdiena Veselīgāka dzīvošana

Veselīgākas dzīvošanas izaicinājums (4. daļa – noslēgums)

61diena-logo

(lasīt ievadu)    (lasīt 2. daļu)   (lasīt 3. daļu)

Veselīga un aktīva pēcpusdiena Ziedoņdārzā (4. daļa – noslēgums)

61 dienas izaicinājums noslēdzies ar prātīgi veselīgu un aizrautīgi sportisku pikniku Ziedoņdārzā. Pirms izaicinājuma mans plāns bija krietni motivējošs – „jāsastāda ikdienas ēšanas un kustību programma, jānolīgst privātais treneris, daiļliteratūra jānomaina pret „veselības literatūru”, savā galvā jānobloķē sabiedriskā transporta iespēja, jānopērk slēdzene ledusskapim (tajā jāieliek arī cukurtrauks!) un vispār – jāpārceļas dzīvot uz sporta klubu, kas atrodas vistuvāk salātbāram!” Ne viss īstenojās, bet pārlasot savu „superplānu”, noteikti uzlabojās oma un bija sirsnīgi jāpasmaida.

Kā tikai mums visiem negāja šajās dienās?! No aizkustinoši naivām komēdijām (nevar būt, ka tur ir tik daudz kaloriju, cukuru, tauku!) līdz sirdi plosošām drāmām (es sev to reāli nepiedošu, kā es nespēju pretoties tam kūkas gabaliņam, burgeram un šokolādes tāfelītei!). Kārdinājumi bija ik uz soļa, padošanās tiem – ik pa laikam, arī noliegumi pēc nodarītā, sirdi plosoša atdzīšanās sev un pārējiem, vainas izpirkšana ar neēšanu vai papildu slodzi, sevis žēlošana! Reizēm bija tāda atkarībnieka sajūta, jo visi taču atbrīvojāmies no „neveselīgās dzīves”! Šajās dienās mainījās arī valoda, tajā ienāca divi jauni termini – „dzīve pirms” un „dzīve pēc”.

Katru dienu bija kādi zaudējumi un kādas uzvaras! Citu veiksmes stāsti, t.i. nomestie kilogrami, uzmundrināja un motivēja. Balva par savējiem nomestajiem kilogramiem bija viegluma „es labāk jūtos” ienākšana ikdienā. Šajos divos mēnešos bija daudz smieklu un vērtīgu sarunu par efektīvām metodēm – kā zaudēt vairāk, kādas ieteiktās programmas patiesi strādā, kāda ir ūdens dzeršanas nozīme, kā ātri paiet garām ātrajām ēstuvēm, kā rīkoties, ja apēsts kas „nu šo tiešām nevajadzēja ēst!”. Sarunas par vingrošanu, īpašiem gavēņiem, asinsgrupas diētām, kaloriju skaitīšanu un detox programmām – pat nezinājām, ka ir tik daudz tematu, par kuriem ir vērts runāt.

Šis bija LIELISKS izaicinājums rūpēties par sevi un citiem, dzīvot veselīgāk, vairāk domāt un izvērtēt to, ko uzlūkojam veikalā vai kafejnīcā; ko dodam uzlūkot mūsu iekšējam mehānismam.

Varbūt 61 dienas izaicinājums ir tas, kas vajadzīgs Tavā draugu vai kolēģu lokā? Lieliska iespēja ar veselīgu sacensības garu piedzīvot to, ka katrs, kurš piedalās ir ieguvējs, bet vienīgie zaudētāji – liekie, nedraudzīgie kilogrami, ieildzis nogurums, slikts ādas, nagu un matu stāvoklis! Reāli ir prieks par otra uzvarām – tā gribētos, lai tas tā būtu arī citās dzīves jomās, ka labākais ēdiens nebūtu otrs latvietis, neskaustu otra panākumi un negribētos pasmīkņāt!

Bet šis jau ir tikai sākums – jāturpina šī optimistiski aizrautīgā un veselīgā dzīvošanas kultūra! Zinu, ka kādi izaicinājumu turpinās, līdz sasniegs savu labāko fizisko „es”, tas motivē un dod iespēju tikties kādā tikpat jaukā piknikā septembrī! Bija prieks gan censties un ieguldīt darbu ēst gatavošanā (jo pikniku gatavojām visi kopā!), gan klausīties atzīšanās stāstos, kas lika smieties līdz asarām! Bija prieks kopā spēlēt sen nespēlētas bērnības spēles. Un veselīgi našķoties, zinot, ka piknikā baudītais neietekmēs svaru ar koeficientu „vairāk nekā drīkst!”.

Statistika divu mēnešu iniciatīvai ir tāda, ka vidēji katrs atbrīvojāmies no 4,5 % no sava svara, kāds bija uzsākot „veselīgāko dzīvi”. Kādam tie bija 2,5%, kādam – 7%, kādam pat vairāk par 10%.

%d bloggers like this: