Advertisements
Ceļot,  Ceļotava,  Iedvesmai

Šveice. Vīnadārzi.

Follow my blog with Bloglovin

Ženēvas ezera ZA krastā plešas vīnogulāju lauki. Epessas vīnogulāju terases ietilpst Lavaux (Vaud kantons) vīna reģionā aptuveni 17 hektāru platībā un tās iekļautas arī UNESCO pasaules mantojuma sarakstā.

Pamatkultūra, kas šeit aug aptuveni 450m virs jūras līmeņa, ir chasselas baltās vīna vīnogas, vietām aug arī Pinot Noir un Gamay.

Terašu pakājē atrodas publiskā pludmale, kurai garām staigā vilciens. Jā, jā – savulaik, piemēram, Jūrmalā visi vilcieni staigāja, reizēm nāca un gāja, bet visbiežāk – staigāja! Pateicoties dzelzceļa klātbūtnei, piekļūšana terasēm ir ērta un ātra. Epesses terasēs var staigāt, pētīt, smaržot, fotografēt… Skaistums, dzidrs gaiss un daudz, daudz pēcpusdienas saules!

Ieplānot Šveici maijā bija ļoti gudrs lēmums. Viss zied un smaržo, dzīvīgs zaļums visapkārt un apbrīnojami skaista daba – kalni, ezeri, vīnadārzi, arī pilsētmirkļi – vēsture, arhitektūra un māksla.

Un MAIJS TUVOJAS, tādēļ ļoti iespējams ŠVEICE GAIDA tieši Tevi! Viņa parūpēsies, lai Tu atgrieztos Rīgā atpūties un priecīgs! 😊

P.s. VĪNOGULĀJU TERASES stiepjas līdz pat Ženēvas ezera publiskajai pludmalei turpat pie Epesses stacijas.

Vairāk informācijas ceļotājiem

Ceļošana Šveicē – www.myswitzerland.com

Ženēvas ezera reģions – www.visitlakegeneva.com un www.region-du-leman.ch/en/

Šveices vīni – www.swissfinewine.ch

Ceļo ar vilcienu – www.swissrailways.com

Ceļošanas karte Swiss pass – izdevīga gan sabiedriskajam transportam, gan dažādu tūrisma objektu apmeklēšanai – www.swiss-pass.ch

Praktiskas detaļas par ceļojumu

* Nokļūšana ar tiešo AirBaltic lidojumu Rīga-Cīrihe-Rīga – www.airbaltic.lv

* Naktsmājas – pie draugiem

* Pusdienošana – līdzpaņemtas piknik vēlās brokastis, pusdienas un kāds dzēriens Ženēvas ezera promenādē. Ietaupot laiku un vairāk baudot dabu.

Foto galerija – Maijs 2018

Advertisements

Vieta Tavām pārdomām un komentāriem

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: