Ceļot Ceļotava Dabā būt

Ko apskatīt Šveicē? Ķīniešu dārzs Cīrihes centrā.

Dodoties uz Cīrihi biju ļoti sagatavojusies – saplānojusi, ko vēlos redzēt, cik daudz visam laika nepieciešams, lai nebūtu skrējiens galopā pa pilsētu, bet jauks baudījums. Māksla, parki, arhitektūra, ezera promenāde. Un arī saraksts ar “ko vēl redzēt” nākamajai reizei – jo labāk izvēlos, ceļojot mierīgi, baudīt daļu galamērķa sortimenta, ne saspringti un stresa pilni joņot, lai redzētu un aptvertu VISU.

Ak, man patīk Cīrihe. Tajā jutos tik labi! Brīnišķīga daba, arhitektūras un pilsētas silueta šarms, ielu grāmatnīcas, tēlotājmākslas muzeja kultūras brīži, šauro ieliņu puķupodu pilnie balkoni un palodzes… un tramvajs, ar ko izbraukāt arī attālākus pilsētas kvartālus.

Un vispār – ceļot vienai (daļu ceļojuma tā bija ieplānots) ir ļoti forši!

Ķīniešu dārzs Cīrihē (Chinagarten Zurich) ir miera osta, kas atrodas pilsētas centrā, netālu no Cīrihhornas (Zürichhorn) pussalas Cīrihes ezera (Zürichsee) labajā krastā.

Dārzs ir Ķīnas pilsētas Kunmingas dāvana, kas apmeklētājiem tika atvērts 1994. gadā. Tas veidots tradicionālā stilā, starp krūmiem, kokiem, puķu puduriem un ārstniecisko augu, garšvielu dārziņu (augi, ko izmanto ķīniešu tautas medicīnā) ietverot vairākus paviljonus, dažādus ūdens objektus un klinšu veidojumus. Viens no centrālajiem dārza apskates objektiem ir dīķis, kurā mīt dažādas zivis.

Dārzs ir populāra atpūtas vieta gan vietējiem iedzīvotājiem, gan tūristiem, Ieejot pa košajiem vārtiem atveras pasaule, kur nav vietas burzmai un skrējienam, tur ir mazas taciņas, zivju dejas, ziedēšana un tīkams zaļums starp tradicionālajiem koka paviljoniem. Un maigs Ķīnas kultūras pieskāriens krāsās, formās un ornamentos ik uz soļa.

Es priecājos, ka šo dārzu iekļāvu savā apskates vietu maršrutā! Ja esi tur pabijis, uzraksti savu atsauksmi un sajūtas.

Praktiskas detaļas:

Dārzs ir atvērts no aprīļa līdz oktobrim visas dienas nedēļā, arī svētku dienās. Darba laiks – no plkst. 11:00 līdz plkst. 19:00.

Lai nokļūtu dārzā, tā būs aptuveni 20 minūšu pastaiga no Cīrihes Operas nama, nepilnu 30 minūšu gājiens no Tēlotājmākslas muzeja (Kunsthaus Zürich) un trim lielākajām vecpilsētas baznīcām. Ieeja dārzā ir bez maksas.

Vasarā šeit notiek arī brīvdabas kino skatīšanās, kā arī dārzā ir tējas namiņš, kurā var baudīt tradicionālo ķīniešu tēju un uzkodas.

Pilsētas karte Zurichcard, kas bija arī man (iekļauts sabiedriskais transports (arī kuģītis), bezmaksas ieejas vai ievērojamas atlaides apskates objektos.

Noderīgas saites:

– Ļoti interesanta publikācija “Ķīniešu paviljoni agrīnā Eiropas dārzu ainavā”.

– Ceļošana Šveicē – www.myswitzerland.com

– Ceļo ar vilcienu – www.swissrailways.com

– Ceļošanas karte Swiss pass – izdevīga gan sabiedriskajam transportam, gan dažādu tūrisma objektu apmeklēšanai.

– Nokļūšana ar tiešo AirBaltic lidojumu Rīga-Cīrihe-Rīga.

Mana Ceļotava – ceļojumi Šveicē un citviet.

Galerija “Ķīniešu dārzs Cīrihes centrā”:


		

2 comments on “Ko apskatīt Šveicē? Ķīniešu dārzs Cīrihes centrā.

  1. Amanda Newbery

    Never been to Zurich but it’s on my list! Looks fascinating.

  2. This is so gorgeous! I’ve only been to Switzerland once and just passed through Zurich on my way from Lucerne. I need to get back and spend some time in the city and at this parl 🙂

Leave a Reply

%d bloggers like this: