Apzinātība

Par APZINĀTIEM un PRIECĪGIEM svētkiem!

Tikai nedaudz dienu līdz svētku maratonam – Ziemassvētki, Vecgada vakars, Jaungada sagaidīšana. Tik maz laika! Galvenais elpot!*

Šajā svētku laikā biežāk atļauj sev būt patiesi klātesošam notiekošajam. Esi klāt-esošs, blakus-esošs, iekšā-esošs! Un ar pateicību piedzīvo, ka:

  • jā, tā ir mana svētku sajūta;
  • jā, tā ir mana svētku forma, kā vēlos tos svinēt;
  • jā, tas ir mans balanss starp rosīšanos un mierbrīžiem, starp došanu un saņemšanu;
  • jā, tie ir mani cilvēki, kurus vēlos sajust sev līdzās!

Tu savā prātā/sirdī katru brīdi vai nu izvēlies, vai neizvēlies sevi kā klātesošu svētkiem. Jo, lai kādi ir apstākļi, ļoti lielā mērā mēs katrs izvēlamies savu svētku realitāti.

Es izvēlos emocijas, fizisko labsajūtu, notikumus un materiālās lietas, kas man nāk par labu šajā svētku laikā. Es izvēlos, kā garšo, smaržo, skan, izskatās un kā man “pieskaras” svētki!

Līdzīgi kā es izvēlos svētku kleitu un svecītes – tieši tās un ne citas – es izvēlos klātesamību un konkrētas emocijas – tieši tās un ne citas.

Dzīvot apzināti nozīmē apzināti izvēlēties sajūtas, vārdus, darbus, kam ļaut būt klātesošiem manā ikdienā. Ja domājam un savu darbību vēršam uz to, ka viss izdodas, tad šis gribas impulss dod smadzenēm uzdevumu sākt aktīvi meklēt pierādījumus tam, ka patiešām viss izdodas. Arī, ka svētki izdodas.

Ja esam negatīvi, noliedzoši, skaudīgi, neapmierināti – smadzenēm jau pašos pamatos nav atbilstošu impulsu censties meklēt iespējas tikt pie mierpilniem un patīkamiem svētkiem, taču tās meklē pierādījumus tam, ka patiešām neizdodas un nesanāk. Vai – ka citiem izdodas labāk.

Pieraksti! Atrodi laiku un ērtu vietu, kur Tevi kādu brīdi neviens netraucēs. Uzraksti, kādu Tu vēlētos šo svētku laiku piedzīvot, kādu radīt! Raksti gan materiālas lietas un notikumus, gan sajūtas, emocijas, fizisko labsajūtu. Rakstīšana ir dziedinoša, prieku nesoša un virzienu formējoša. Vari arī zīmēt vai sameklēt kādus attēlus, kas Tevi iedvesmo.

Iztēlojies! Iztēlojies svētkus savā acu priekšā. Ieraugi svarīgo! Ieraugi iespēju radīt un pagatavot, ne pirkt. Ieraugi iespēju ziedot un atbalstīt svešos, ne tikai lutināt savējos. Jau tagad ieraugi sevi svētkos laimīgu un pateicīgu!

Ieplāno! Izvēlies divus, trīs, četrus aromātus, kas Tev saistās ar patiesi labām, priecīgām, paceļošām sajūtām vai atmiņām, pieredzi, notikumiem! Tie var būt gan vienas vai dažādu parfīmu (Tās var būt arī iemīļotās smaržas!) vai ēterisko eļļu aromāti, gan, piemēram, kafijas (kafijas pupiņas burciņā) vai apelsīnu-krustnagliņu (kas kā dekors rada svētku noskaņu mājās) aromāti. Arī priežu vai egļu zariņš, kura skujas paberzēt starp pirkstiem… un mierpilni ieelpot. Uztaisi smaržu rullīšus vai kā citādi padari šos aromātus sev viegli pieejamus ikdienā.

Ieelpo! Ieelpo izvēlētos aromātus brīžos, kad sāc izjust satraukumu, trauksmi, neziņu, bailes. Arī tad, kad domās pārāk bieži sāc aizklīst projām no esošā brīža realitātes. Sajūti sevī ieplūstam patīkamo prieka, miera sajūtu, un dodies tālāk darbos, pienākumos!

Ieelpo izvēlētos aromātus vietās, kur ir izjustas kādas negatīvas emocijas vai pieredzēts kas nepatīkams, destruktīvs. Atlaid esošo pieredzi, veidojot jaunu. Atļauj sev uz šo “negatīvo” vietu iegūt jaunu skatījumu, patīkamas emocijas. Ja esi skeptiķu pusē, tad jo īpaši izmēģini šo pašterapijas metodi. Tā strādā efektīvi! Kādēļ? Palasi zinātniskos pētījumus par ožas un emociju sadarbību.

Izgaršo! Visu, kas Tev palīdz iejusties, iekosties, iebūt svētkos. Gatavo pati, iegādājies citu pagatavoto. Izmēģini jaunas garšu kombinācijas. Meklē jaunas idejas ikdienas maltītēm un svētku našķiem.

Un visā skrējienā atceries, ka galvenais IR elpot! Dziļi ieelpot. Dziļi izelpot.

Lai visiem priecīgs svētku laiks kā sirdī, tā degungalā!

Lai svētki pieskaras tā, kā visvairāk cerēts un gaidīts!

Komentārā ieraksti to, ko Tu apzināti izvēlēsies šajos svētkos. Lai tas ir arī kā novēlējums citiem šajā decembra izskaņā!

🎄 🎄 🎄

*Tu visu to, kas patiesi jāpaspēj, paspēsi! Un pat ja Tev šķitīs, vajadzēja to, vēl to un šo… neiespētais noteikti nepadarīs svētkus mazāk gaišus un priecīgus. Ja svētku jēga ir svinēt kopā būšanu, tad viss pārējais var gaidīt – arī ārēji perfekti, nevainojami svētki. Un tā ir ļoti atbrīvojoša sajūta!

0 comments on “Par APZINĀTIEM un PRIECĪGIEM svētkiem!

Leave a Reply

%d bloggers like this: