Advertisements
Ceļot,  Ceļotava,  Dažādi

Kanāriju brīvdienas. La Gomeras sala. 2017.

Follow my blog with Bloglovin

(Pagājušā gada novembrī kopā ar draudzeni devāmies brīvdienās uz Kanāriju salām. Novembra vidus/beigas, kad Latvijā jau bija lietains, drēgns un vēss,  bija ideāls laiks ceļošanai un braucienam pēc vasaras.)

Jau divus miljonus gadu šī zaļā Kanāriju vulkāniskā skaistule dus mierā, lieki neuztraucot tās apmeklētājus ar vulkāna draudiem.

No Tenerifes Los Kristianos ostas prāmis Armas stundu ilgā braucienā pavisam līgani aizšūpo visus La Gomeras (sala ir gandrīz 400 kvadrātkilometrus liela) jaunos draugus uz Kolumba salu. 

Tā šī sala tiek dēvēta, pateicoties Kolumba ne retajām viesošanās reizēm La Gomerā. Par godu jūrasbraucējam arī piemineklis – cilvēks ar plūdlīniju seju, jo īstos sejas vaibstus jau neattēlot.

Ostas pilsēta San Sebastiana ir salas galvenā pilsēta un tajā apskatāmas ēkas (tostarp baznīcas un pilsētas aizsargtornis), kas celtas jau 15. gadsimtā. Bet vairāk par celtnēm, aizrauj daba!

Nonākšana Garahonajas nacionālajā parkā (Parque Nacional de Garajonay) ir kā atgriešanās pagātnē. Parkā aug ne tikai milzu papardes un pienenes, bet lauru un viršu mežs, arī Kanārijas priedes (šur tur minēts, ka šis ir pats vecākais mežs pasaulē). Pārvietošanās uz salas bezgala skaista. Kalnu serpentīni, visapkārt kalni. Un atkal kalni.

Vietējā pusdienu krodziņā pirms maltītes baudīšanas izklaidē svilpotāju valodas paraugdemonstrējumi (izsvilpojot vārdus, salas senākie iedzīvotāji guaņči veiksmīgi sazinājās, nemērojot lielos attālumus, lai nepieciešamo pasacītu klātienē), bet pusdienas te gatavotas gomeriešu gaumē – vienkārši klāti galdi, saprotami ēdieni, bet ļoti garšīgi.

Skatu laukumiņš pie Los Roques klints, kas izveidojusies pateicoties vulkānam, ir kā must have pastkartes bilde katram, kas pie tās piestāj.

Un pirms došanās atpakaļ uz Kanāriju Lielsalu, vietējo augļu sula-smūtijs ir tas, kas patiesi vajadzīgs – daudzreiz uzmundrinošāks nekā kafija!

La Gomera, pie Tevis labprāt atbrauktu vēlreiz!

P.s. Ja dodies ceļojumā uz Tenerifi, vienu dienu ir vērts ieplānot arī zaļās La gomeras apskatei.

P.s.s. Prāmis, vienas pilnas dienas ekskursija pa salu (mazā grupā), maltītes un kāds suvenīrs izmaksāja ap 80 eiro.

Advertisements

Vieta Tavām pārdomām un komentāriem

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: