Bez tēmas Ceļot Ceļotava

Kanāriju brīvdienas. La Gomeras sala.

(Pagājušā gada novembrī kopā ar draudzeni devāmies brīvdienās uz Kanāriju salām. Novembra vidus/beigas, kad Latvijā jau bija lietains, drēgns un vēss,  bija ideāls laiks ceļošanai un braucienam pēc vasaras.)

Jau divus miljonus gadu šī zaļā Kanāriju vulkāniskā skaistule dus mierā, lieki neuztraucot tās apmeklētājus ar vulkāna draudiem.

IMG_0121

No Tenerifes Los Kristianos ostas prāmis Armas stundu ilgā braucienā pavisam līgani aizšūpo visus La Gomeras (sala ir gandrīz 400 kvadrātkilometrus liela) jaunos draugus uz Kolumba salu. 

IMG_0058

Tā šī sala tiek dēvēta, pateicoties Kolumba ne retajām viesošanās reizēm La Gomerā. Par godu jūrasbraucējam arī piemineklis – cilvēks ar plūdlīniju seju, jo īstos sejas vaibstus jau neattēlot.

img_0200.jpg

Ostas pilsēta San Sebastiana ir salas galvenā pilsēta un tajā apskatāmas ēkas (tostarp baznīcas un pilsētas aizsargtornis), kas celtas jau 15. gadsimtā. Bet vairāk par celtnēm, aizrauj daba!

IMG_0181

IMG_0197

IMG_0204

IMG_0205

Nonākšana Garahonajas nacionālajā parkā (Parque Nacional de Garajonay) ir kā atgriešanās pagātnē. Parkā aug ne tikai milzu papardes un pienenes, bet lauru un viršu mežs, arī Kanārijas priedes (šur tur minēts, ka šis ir pats vecākais mežs pasaulē). Pārvietošanās uz salas bezgala skaista. Kalnu serpentīni, visapkārt kalni. Un atkal kalni.

IMG_0117

IMG_0170

Vietējā pusdienu krodziņā pirms maltītes baudīšanas izklaidē svilpotāju valodas paraugdemonstrējumi (izsvilpojot vārdus, salas senākie iedzīvotāji guaņči veiksmīgi sazinājās, nemērojot lielos attālumus, lai nepieciešamo pasacītu klātienē), bet pusdienas te gatavotas gomeriešu gaumē – vienkārši klāti galdi, saprotami ēdieni, bet ļoti garšīgi.

IMG_0135

IMG_0150

Skatu laukumiņš pie Los Roques klints, kas izveidojusies pateicoties vulkānam, ir kā must have pastkartes bilde katram, kas pie tās piestāj.

IMG_0161

Un pirms došanās atpakaļ uz Kanāriju Lielsalu, vietējo augļu sula-smūtijs ir tas, kas patiesi vajadzīgs – daudzreiz uzmundrinošāks nekā kafija!

img_0199.jpg

IMG_0110

La Gomera, pie Tevis labprāt atbrauktu vēlreiz!

kan-2

P.s. Ja dodies ceļojumā uz Tenerifi, vienu dienu ir vērts ieplānot arī zaļās La gomeras apskatei.

P.s.s. Prāmis, vienas pilnas dienas ekskursija pa salu (mazā grupā), maltītes un kāds suvenīrs izmaksāja ap 80 eiro. (2017. gada dati)

%d