Ceļot Ceļotava

PAR CEĻOŠANU. #bērnībasainiņas

🌍 “Ceļot” sāku pamatskolā – nesen bija atjaunota Latvijas neatkarība, daudzi galamērķi šķita nesasniedzami.

📍 Piemēram, Kanāriju salas, likās neaptverami tālu. Ja ne tik tālu, cik apceļot apkārt zemeslodei, tad “nepieciešams pilns koferis ar naudu” izteiksmē tālu gan.

📚 Manas mīļākās grāmatas bija no “melno un gaišo muguriņu” (“Stāsti par dabu”, “Apvārsnis”) stāstu sērijas. Ar bērnības draudzeni no kaimiņmājas daudz lasījām un ar apbrīnojamu zinātkāri pētījām PSRS laika biezās enciklopēdijas, skolas ģeogrāfijas atlantus, kontūrkartes.

🗺 Tolaik bijām ieplānojušas, ka tad, kad izaugsim, kopā ar diviem vācu aitu šķirnes suņiem (lai drošāk!) bobikā (jo kāda gan vēl cita mašīna varētu konkurēt ar brezentjumta bobiku?!)) dosimies piedzīvojumos pa Austrāliju. Mums bija līdzņemamo lietu saraksts (ieskaitot detalizētu medikamentu sarakstu – es teiktu, ļoti atbildīgi!), izstrādāts maršruts ar nozīmīgāko vietu apmeklējumu utt. Vasaras laikā pagalmā devāmies ar segu, ko izklāt mauriņā, grāmatām un pierakstiem. Katra atsevišķi konspektējām visu pieejamo literatūru, rakstījām kontroldarbus (viena otrai uzdevām jautājumus). Tolaik nebija Google, kam pajautāt vai Amazon, kas atsūtītu kādas grāmatas par Austrāliju.

👩🏻‍💼 Un kā šodien atceros ģeogrāfijas skolotājas acis, kad tās pie brīvā, aprakstošā formā nodotā kontroldarba par Austrāliju (tādi bija jāraksta par katru kontinentu) skatījās uz lapu un uz mani. 👁👁Nošpikot nevarēju, jo sēdēju pirmajā solā – to viņa saprata. Ar prieku rakstīju gan par lielāko tuksnesi, pudeļbirstēm un endēmiskajām sugām, gan ekonomiku un derīgajiem izrakteņiem. 👌🏻

🎬 Ceļot iedvesmoja arī vairāku sēriju filma “Kapteiņa Granta bērni” – to tikpat kā no galvas zināju.

❓Vai arī Tu līdzīgi sāki ceļot jau bērnībā?

❗️Ja veido ierakstu, lieto mirkļbirku #parceļošanu – lai vairāk stāstu latviešu valodā.

 

(turpinājums sekos)

 

FOTO: Kanāriju salas, Tenerife, Maskas ieleja (Masca valley)

INSTAFOTO: Kanāriju salas

CEĻOJUMU FOTO: Vietas un apraksti

 

%d