Ceļot Ceļotava Iedvesmai

Norvēģijas brīvdienas. Verdens ende.

Verdens Ende jeb Pasaules gals ir vieta Oslo fjordā ko apmeklēt uz Tjøme salas Norvēģijas dienvidos. Tas atrodas aptuveni 25 km no reģiona lielākās pilsētas Tonsbergas, 55 km no Torpas lidostas un aptuveni 130 km no Oslo.

Patiesi tāda zemes mala un acu atpūtas horizonts. Atpazīstamību instagram šī vieta guvusi ar akmens bākas namiņu. Te, vietā, kas agrāk bijusi vien zvejnieku ciematiņš, iekārtota vide atpūtnieku treileriem, uzbūvēti staļļi un pieejams viss nepieciešamais izjādēm ar zirgiem, kā arī tam, lai piestātu ar savu jahtu vai laivu. Verdens Ende jahtu un laivu piestātne – jūras sāļā gaisa un skaisto skatu pasaules gals.

Acīm raugoties tālumā, vien saules apspīdētas šēras kā milzu vaļu muguras. Jūras sāļais gaiss kutina degunu, bet siltais un saulainais septembris lutina arī vējainajā Verdens Ende.

Verdens Ende bāka. Akmens namiņš ar grozu, kurā iekurtā uguns pasaules galā krastu izgaismo.

Izvējot ārā lieko pasaules galā. Verdens Ende – vējainais jūras gaisa pasaules gals. Mans šodienas pasaules gals, zemes mala, acu atpūtas horizonts. Vieta ko apmeklēt Norvēģijas dienvidos. Vieta, kur pamatīgs vējš, sāls smarža un visapkārt jūra, jūra vien.

Vairāk informācijas ceļotājiem

Reģiona ceļvedis – www.visitvestfold.com

Ceļošana Norvēģijā – www.visitnorway.com

Ceļošana ar vilcienu – karte – www.raileurope-world.com/pass/norway-pass

Praktiskas detaļas par ceļojumu

* Nokļūšana ar tiešo Wizzair lidojumu (ilgums aptuveni 1h20min) Rīga-Sandefjorda-Rīga (lidosta Oslo Sandefjord Torp)

* Naktsmājas – pie draugiem

* Ceļošanas laiks – septembra vidus / beigas

Foto galerija – Septembris 2018

SEKOT ar Bloglovin

%d