Apzinātība Ceļot Ceļotava Dabā būt

Šveice. Ženēvas ezera perlītes. Vevē.

(pirmā daļa)

Ak, Ženēvas ezers! Alpu ieskauts pusmēness formas ezers, kas atrodas kā Šveicē, tā Francijā. Kūrorti ezera krastos kopš seniem laikiem zināmi ar savām kalnu ainavām, vīna dārziem, senām pilīm un muižiņām, pieczvaigžņu viesnīcām, nemitīgi kursējošiem kuģīšiem ar Šveices un Francijas karogiem, košām, ziedu pārpilnām ezera promenādēm. Arī pieminekļiem, skulptūrām, kas veltītas dažādām slavenībām.

Gardā Šveice – par to man lika domāt Ženēvas ezerā iespraustā dakšiņa! Vevē kūrorta kalnu, ezera, vecpilsētas gabaliņi rada īstu brīvdienu idilli. Šveices franču daļas gardā vieta Vevē tāda ir arī nepārnestā nozīmē – vairāku ēku kompleksā jau kopš 1860-mitajiem šeit atrodas Nestlē galvenais birojs.

Taču Čārlija Čaplina piemiņu glabā promenādē novietotais piemineklis. Un savulaik, kā jau vietā, ko iecienījuši mākslinieki, mūziķi un literāti, uz ilgāku laiku viesojušies Dostojevskis, Čaikovskis un daudzi citi tā laika radošās jomas pārstāvji.

Viens kadrs no Šveices sajūtām. Tā es tur stāvēju, vēroju, ieklausījos, ieraudzīju un baudīju. Laimīga. Kāds vīrs blakus makšķerēja, kāda dāma devās pēcpusdienas peldē, tālumā bija dzirdama bērnu rotaļāšanās… Ikdienas rosība pie Ženēvas ezera vienas no bākām nerimās, bet turpat bija arī apņemošs miers. Būt te un tagad. Nesteigties. Kaut brīdi neplānot, neanalizēt, nekavēties pagātnē un priekšlaikus netraukties nākotnē. Būt ar sevi. Apzināties visa esību.
Un cik vērtīgi, ka draudzene slepus iemūžināja manu sevbūšanas laiku.

Arī kādi pilsētmirkļi saglabāti fotoatmiņā. Vai esi bijis Šveicē? Kādas ir Tavas labākās atmiņas par Alpu bagāto iemītnieci?

Praktiska informācija:

Ceļošana Šveicē – www.myswitzerland.com

Ženēvas ezera reģions – www.visitlakegeneva.com un www.region-du-leman.ch/en/

Šveices vīni – www.swissfinewine.ch

Ceļo ar vilcienu – www.swissrailways.com

Ceļošanas karte Swiss pass – izdevīga gan sabiedriskajam transportam, gan dažādu tūrisma objektu apmeklēšanai – www.swiss-pass.ch

Praktiskas detaļas par ceļojumu

* Nokļūšana ar tiešo AirBaltic lidojumu Rīga-Cīrihe-Rīga – www.airbaltic.lv un tālāk ar vilcienu pa gleznainu maršrutu gar ezeru un vīnogulāju terasēm. Bet var lidot arī uzreiz uz Ženēvu.

* Naktsmājas – pie draugiem

* Pusdienošana – līdzpaņemtas piknik vēlās brokastis, pusdienas un kāds dzēriens Ženēvas ezera promenādē. Ietaupot laiku un vairāk baudot dabu.

Citi ceļojumi ŠEIT.

0 comments on “Šveice. Ženēvas ezera perlītes. Vevē.

Leave a Reply

%d bloggers like this: