Ceļot Ceļotava Dabā būt Iedvesmai

Tenerife, Kanāriju salas – ko apskatīt? Populārākās apskates vietas.

Kopš Air Baltic uz Kanārijām nodrošina regulārus tiešos reisus, turp ceļo arī tie, kam savienotie reisi nešķita ērts risinājums (jo īpaši, ja ceļo ar maziem bērniem, ir seniori, vai principā neuzrunā papildu laika pavadīšana lidostā). Ceļojuma mērķis katram savs – pagulēt pludmalē, neko nedarot, izklaidēt bērnus skolēnu brīvlaikā, doties izbraucienā okeānā, lai vērotu jūras dzīvnieku pasauli, ietu pārgājienos vai iepazīt vietējo vēsturi, kultūru, virtuvi, dabu. Lai vai kā – Tenerifē katrs, manuprāt, var piedzīvot savu labāko ceļojumu tā, kā vēlas.

Kopš atgriezos no ceļojuma, draugi vai paziņas joprojām jautā – bet ko Tu ieteiktu apskatīt? Kā plānoji savu ceļojumu? Kas bija tā kanāriskākā pieredze?

Tad nu pavisam īsi uzskaitīju to, kas sajusts un piedzīvots, lai noder tiem, kas jautā. Un arī paliek interneta dzīlēs kā ceļojuma rezumē dienasgrāmata.

Teide un Teides nacionālais parks

Teide – apskates objekts numurviens. Rāmā vulkāna smaile, kas redzama iztālēm, jau ielidojot Tenerifē, milzīgā lavas veidotā klinšu ieleja un tuksneša sajūta. Tas ir jāredz savām acīm! Bet, ja gribas uzkāpt Teides virsotnē, iepriekš tas jāpiesaka un jārezervē. Virsotnē dodas arī transports, bet jārēķinās, ka nepiemērotu apstākļu dēļ viss tiek apturēts, un tās var būt pat vairākas dienas. Joprojām, kad kāds dodas uz Tenerifi, lūdzu no manis pasveicināt Teidi.

Laikapstākļi uz salas tiek ļoti vēroti un respektēti. To piedzīvoju arī es, kad viena plānotā aktivitāte tika atcelta, bet otra beidzās daudz citādāk, nekā bija iecerēts. Jābūt elastīgiem, jo drošība patiesi ir pirmajā vietā.

Lielpriede Pino Gordo

Pa ceļam uz Teides nacionālo parku, ir vieta, kur apstāties, lai adaptētos un pierastu pie spiediena maiņas, kā arī aplūkotu diženo priedi Pino Gordo skan tikpat majestātiski un cēli, kā tā izskatās. Apraksts lasāms Š E I T.

Maskas aiza

Mazā Maču Pikču – elpu aizraujoši dabas skati, varenas klintis un zaļojošas palmas. Vieta, kur sajust Guanču – salas pirmiedzīvotāju klātbūtni. Un izdzīvot leģendu par klintīs paslēptajiem dārgumiem, kas vēl nav atrasti. Aiza pārgājieniem un ciematiņš gardas maltītes baudīšanai ar fantastiskiem skatiem un košu ziedēšanu visapkārt.

Šis ir viens no zināmākajiem pastaigu, trekinga, pārgājiena maršrutiem, bet ir vēl daudzi citi – dažādas grūtības pakāpes.

Loro parks

Loro parks nudien patiks visām paaudzēm, jo ir plašs un nepavisam neatgādina klasisko krātiņu-būru Zoo. Biļetes cenā iekļauti arī divi šovi – papagaiļu šovs un okeāna šovs. Kādi spilgtākie iespaidi? Sarkanās pandas “medīšana” (jo tās nav apskatāmas katrā Zoo), pingvīnu māja ar slīdošo grīdu, košo medūzu dejas un papagaiļu barošana ar bagātīgu augļu ēdienkarti. Parks dažādos balsojumos gadu no gada tiek atzīts kā viens no labākajiem Eiropā un pat pasaulē, kādos balsojumos – arī par labāko.

Nokļūšana Loro parkā iespējama arī ar sabiedrisko transportu, vai – nopērkot to kā vienas dienas ekskursiju (lielākajās pilsētās, tūristu rajonos līdzās restorāniem un veikaliem, ir daudz mazu ekskursiju kioskiņu (tūrisma mini biroji), kas to piedāvā uz vietas, un, cik dzirdēts, tas ir daudz izdevīgāk, nekā ja tūri pērk internetā). Es teiktu – ļoti labs variants, jo autobuss no rīta paņems tuvākajā ceļotāju uzņemšanas vietā un nogādās parkā. Grupas vadītājs ievedīs iekšā bez rindas, pietam par grupas biļetes cenu. Pēc konkrētajām stundām brīvgaitā, kas dotas parka apskatei, autobuss gaidīs pie ieejas, lai visus vestu atpakaļ uz mītnes vietām.

Par parkiem runājot, ja brīvdienās dodas ar bērniem, tad izklaides programmā noteikti jāiekļauj arī Siāmas ūdensparks. Ir iespēja iegādāties arī apvienoto biļeti abiem parkiem kopā. Vēl uz salas ir arī Džungļu parks un Pērtiķu parks, kas piedāvā pavadīt lielisku dienu pie zvēriem.

Piekrastes klinšu skati (Lai runā bildes, kādēļ tieši šīs vietas daudzi piemin kā – šis ir jāredz!)

Los Gigantes

Taganana (Aganas masīvs)

Pilsētu dažādība

Santakrūza (Santa Cruz de Tenerife) Pilsētas tirgus, seno pilsētas mūru nocietinājumu muzejs, Operas nams Auditorio de Tenerife “Adán Martín” un vēl daudz kas, ko apskatīt.

LaLaguna – pilsēta ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Tajā ir autentiska 16. līdz 18. gadsimta apbūve un grezna katedrāle, kurā plūst ceļotāji no visām pasaules malām.

Garačiko – Lavas baseini, vientuļā piekrastes klints un pilsētas liktenis, ko veidoja dabas varenais spēks.

Icod de la vinos – apraksts par pilsētu, kas kā dārgumu glabā seno Pūķkoku izlasāms Š E I T.

Pludmales un krasta promenādes

Dodoties gar krasta promenādi dienvidu kūrorta Las Americas (Playa de las Américas) rajonā uz abām pusēm vien dažu stundu gājienā var piedzīvot tik ļoti daudzveidīgu piekrasti – Dukē rajons (Playa del Duque), glaunas villas, akmeņu krāvumi (Kosta Adehe / Costa Adeje), zaļojoši apstādījumi, koši ziedošās bugenvilejas, vējā plīvojošas palmas un dažnedažādi kaktusi. Gan tumšo smilšu pludmales klinšu ēnā, gan no Sahāras vesto smilšu pludmales, kurās no ēnas ne miņas.

Un pludmales promenādes ļaužu pārpildītas arī vakaros, vērojot saulrietu – kas katru vakaru citādāks, tiekoties ar draugiem pie sangrija karafes, tverot dienvidu mirkļus kā sirdī, tā kameras ekrānā… līdz satumst!

Kādas vēl pludmales parasti iesaka apmeklēt? Fotogēnisko klinšu skata Playa de los Roques un plašo, Sahāras smilšu bagāto, ar skatu uz industriālu tirdzniecības rosību, Teresitas pludmali (Playa de Las Teresitas). Pludmales uz salas ir ik uz soļa, lai katrs atrastu tieši to īpašo, kur saule spīd vispatīkamāk un ūdens vispiemērotākais.

La Gomera sala

Zaļā un apburošā La Gomera ir tik tuvu, ka ieplānot vienu dienu tās apskatei, patiesi bija ļoti gudra izvēle. Par piedzīvoto tur, var izlasīt Š E I T.

Noderīgas saites:

– Tūrisms – TENERIFE.ES un HELLO CANNARY ISLANDS.

– Laikapstākļi Tenerifē – Š E I T.

– Ja vēlies, lai par Tavu ceļojumu lielā mērā parūpējas citi (latvieši Tenerifē, kas jau daudzus gadus organizē ceļojumus), dodies uz Tenerife Tours.

Vēl dažas pārdomas, ceļojuma piezīmes un praktiski ieteikumi nākamajā ierakstā.

Ļoti priecāšos lasīt Tavu pieredzi par ceļošanu Tenerifē vai La Gomerā. Vai abās. Kādi spilgtākie iespaidi, kur tapa salu raksturojošākās bildes? Ko ieteiktu apmeklēt un kas tomēr nešķita pārāk saistošs?

Kā es sāku CEĻOT? Lasi Š E I T!

P.s. Katru rītu mosties ar skatu uz okeānu un La Gomeras salu (reizēm tā redzama skaidri, reizēm tikai tās apveids, bet ir dienas, kad smilšu mākonis to veiksmīgi nomaskē). Vakarā malkot vīna glāzi, domājot par nākamās dienas došanos dabā un piedzīvojumos.

1 comment on “Tenerife, Kanāriju salas – ko apskatīt? Populārākās apskates vietas.

  1. What a beautiful place to visit! Your photos are absolutely stunning!! Sharing details of places to visit will be so helpful to others wanting to visit.

Leave a Reply

%d bloggers like this: